Ani ve druhém utkání čtvrtfinálové série proti Dobrému jsme nedokázali zvítězit. Extraligová sezóna tak pro nás letos končí nezvykle brzy. K jejímu vyhodnocení se teprve dostaneme, konečné páté místo však nemůžeme považovat za úspěch.

Nedělní utkání se hrálo v tradičně dobré atmosféře. Do haly si našlo cestu na pět desítek diváků, kterým patří nejen za tento zápas velký dík. Příjemným zpestřením bylo také vystoupení děvčat z tanečního studia M&M. Samotná hra moc krumlovské radosti nepřinesla…

Klíčovou roli ve vyrovnaném utkání sehrála juniorská reprezentantka v barvách soupeře Zdena Blašková. Ta se v týdnu mezi oběma čtvrtfinálovými duely představila na juniorském světovém turnaji ve francouzských Métách. Náročný program se na jejím výkonu podepsal, od začátku prvního zápasu proti Mitsuki tahala za kratší konec. V té chvíli to vypadalo na krumlovské odpoledne. Kristýna suverénně ve třech setech přehrála Dagmar Blaškovou, Mitsuki vedla nad Zdenou už 2:0 a 6:2. V tuto chvíli přišel zřejmě klíčový zlom. Mladá reprezentantka ukázala svoji mentální sílu, po timeoutu se obdivuhodně vrátila do zápasu. Nerozhodilo ji ani ztracené vedení ve čtvrté sadě a třemi zvládnutými koncovkami srovnala skóre utkání. A podobný kousek se jí podařil také ve druhém zápase proti Kristýně. Podruhé za sebou otočila z 0:2 na 3:2 a společně s Anetou Kučerovou táhla Dobré k historicky prvnímu postupu do extraligového semifinále.

Za domácí tým korigovala skóre vydřenou výhrou nad Dagmar Blaškovou Katya. Před poslední sérií dvouher však hosté vedli už 2:4. Vyřazení se snažily odvrátit Kristýna proti Anetě Kučerové a Katya proti Zdeně Blaškové. Obě dvouhry byly podle očekávání velmi vyrovnané. Hosté ale využili díky Kučerové hned první mečbol a zaslouženě postupují. V semifinále změří síly s obhájcem titulu z Hodonína, druhou dvojici tvoří Břeclav a Ostrava, která dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející sérii s Havířovem. Náš tým zakončil sezónu na pátém místě, čímž jsme vyrovnali náš dosud nejhorší výsledek z roku 2015.

MK – SK Dobré 2:5
Katya Chernyavskaya a Kristýna Mikulcová po 1 – Aneta Kučerová 3, Zdena Blašková 2

Nedělní porážka s „fialkami“ uzavřela nejen letošního sezónu, ale také jednu dlouhou kapitolu. Po pěti letech se s krumlovským dresem rozloučily dlouholeté opory Kristýna Mikulcová a Barbora Kapounová. Obě budou nově hájit barvy CDU Sport Ostrava. Děkujeme děvčatům za výkony, které v uplynulých pěti sezónách za Moravský Krumlov odvedly a v novém působišti přejeme hodně štěstí!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *