Hned pět kol extraligových odvet jsme letos zvládli odehrát už před Vánoci. Druhá polovina sezóny tak bude pro naše hráčky mnohem volnější, nadcházející zápasy však budou o to důležitější a náročnější.

Naše elitní družstvo TTMK absolvovalo první polovinu soutěže s vyrovnanou bilancí 4 výher – 4 porážek a jedné remízy, která nám vynesla průběžné šesté místo zaručující účast v závěrečném play-off.

Do odvet jsme vstoupili zápasy v Hodoníně. Průběh utkání ani jejich výsledky nepřinesly žádné velké překvapení. Přestože Anička Matějovská tentokrát nedorazila na týmový sraz v nijak oslnivé formě, poradili jsme si v prvním zápase s hodonínskou rezervou relativně hladce 6:3. Naše body si rovnoměrně rozdělily Katya Chernyavskya a Liu Jing Xuan.

SKST Hodonín B – TT Moravský Krumlov 3:6
Veronika Kmeťová, Anežka Ilčíková a Nikoleta Puchovanová po 1 – Katya Chernyavskaya a Liu Jing Xuan po 3

Druhé utkání proti úřadujícím českým šampionkám bylo o poznání těžší. Konečný výsledek 1:6 hovoří za vše. O jediný bod se výhrou nad Ševčíkovou postarala Katya. Xuan dvakrát prohrála až v pátém setu – právě se Ševčíkovou a potom v nejatraktivnějším duelu utkání také s hongkongskou jedničkou Hodonína Wing Nam Ng.

SKST Hodonín A – TT Moravský Krumlov 6:1
Wing Nam Ng 3, Natalia Partyka 2, Markéta Ševčíková 1 – Katya Chernyavskaya 1

Řeznovice, které stále čekají na první extraligový bod, odehrály v Hodoníně pouze jedno utkání. „Áčku“ podlehly stejně jako jejich kolegyně 1:6. Úspěšně se do naší sestavy po půlroční rekonvalesci vrátila bodující Olga Kim. Premiéru v dresu MK si v tomto utkání odbyly také další dvě mladé hráčky – sedmnáctiletá Ruska Valeriia Emelianova a také jedenáctiletá odchovankyně našeho klubu Pavla Slaná.

SKST Hodonín A – MK Řeznovice 6:1
Markéta Ševčíková a Wing Nam Ng po 2, Natalia Partyka a Solomiya Brateyko po 1 – Olga Kim 1

Oba týmy pak čekal přesun na sever Moravy a duely s oběma ostravskými týmy. Jako první do hry naskočily hráčky TTMK, které se představily v herně KST Ostrava na Varenské. Přes hektický páteční přesun do Ostravy a minimální prostor pro rozehrávku jsme znovu zvládli roli favorita a s přehledem zvítězili

TJ Ostrava KST – TT Moravský Krumlov 1:6
Jana Vašendová 1 – Katya Chernyavskaya 3, Liu Jing Xuan 2, Anna Matějovská 1

Na důležitý záchranářský duel se v Ostravě připravoval také náš řeznovický tým. Proti předposlednímu týmu tabulky se v naší sestavě vedle Olgy Kim poprvé představily další dvě nové posily – zkušená Ruska Olga Shishmareva a také juniorka Niamh Štricová hostující z pražského El Niňa. Důležité utkání přineslo zajímavou a vyrovnanou bitvu. Bohužel se štastnějším koncem pro domácím. Klíčovými okamžiky byly především těsné prohry Nifi Štricové s Vašendovou a Olgy Shishmareve s Vybíralovou.

TJ Ostrava KST – MK Řeznovice 6:3
Jana Vašendová 3, Monika Vybíralová 2, Katsiaruna Vakhliayeva 1 – Olga Kim 2, Olga Shishmareva 1

Nejvyrovnanější souboj víkendu pak přinesl zápas TTMK na stolech tradičního rivala CDU Ostrava. Po nepodařeném vstupu do utkání jsme brzy prohrávali už 3:0. V kritické chvíli se ale bodově probudila Anička Matějovská a výhrami nad Simonou Šlehobrovou a Barčou Kapounovou nás udržela ve hře. První šanci na vyrovnání ještě odmítla trápící se Xuan. Třemi body v závěrečné sérii už se nám ale podařilo průběh utkání otočit. Šanci na vítězství jsme si, stejně jako v prvním vzájemném utkání v Krumlově, odstřelili v závěrečné čtyřhře, z Ostravy vezeme cenný bod za remízu 5:5

CDU Sport Ostrava – TT Moravský Krumlov 5:5
Kristýna Mikulcová 2, Hana Kubátová a Simona Šlehobrová po 1, čtyřhra Mikulcová/Šlehobrová – Katya Chernyavskaya a Anna Matějovská po 2, Liu Jing Xuan 1

S odhodlání napravit předchozí zaváhání na stolech KST nastoupily řeznovické hráčky proti druhého ostravskému týmu CDU. Ale… přestože se náš herní projev ve srovnání s první polovinou soutěže jednoznačně zlepšil, je to křeč. O náš jediný bod se postarala Olga Shishmareva, která svou výhrou nad Bárou Kapounovou jen korigovala další vysokou porážku.

CDU Sport Ostrava – MK Řeznovice 6:1
Kristýna Mikulcová 3, Simona Šlehobrová 2, Hana Kubátová 1 – Olga Shishmareva 1

Extraligovou tečku za kalendářním rokem 2019 jsme potom udělali domácími předehrávkami s Havířovem. Dohodnuté předehrávky s Břeclaví se na poslední chvíli rušily, tato utkání tak budou sehrána v původním termínu 10.-11. ledna 2020.

Proti Havířovu se jako první představily hráčky Řeznovic. Ani tentokrát se nám bohužel nepodařilo zachytit nástup do utkání, v první sérii nestačila Olga Kim na Štefcovou, Lera Emelianova na Hrabicovou ani Sandra Šafaříková na Štěpánovou. Alespoň čestný úspěch potom po pětisetové výhře nad Štěpánovou zaznamenala Olga Kim, která si tak po návratu za stůl drží vyrovnanou osobní bilanci 4:4

MK Řeznovice – SKST Baník Havířov 1:6
Olga Kim 1 – Kristýna Štefcová, Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová po 2

Po pátečním duelu evropského poháru proti portugalskému Juncalu (1:3) se nedělní extraligový duel s Havířovem odehrával v poklidném tempu. V naší sestavě znovu dostala příležitost vedle zkušené Renaty Štrbíkové a Číňanky Liu Jing Xuan také juniorka Kristýna Pěnkavová. Ospalý úvod utkání patřil mladému týmu Havířova, který se postupně propracoval až k vedení 3:1. Díky spolehlivě bodující Renatě Štrbíkové a také dobrému výkonu střídající Katyi Chernyavské proti havířovské jedničce Štefcové jsme ale bleskově otočili na 5:3. První mečbol ještě v zápase se Štěpánovou Kristýna Pěnkavová neproměnila, dvojice Štrbíková/Chernyavskaya už ale byl úspěšná.

TT Moravský Krumlov – SKST Baník Havířov 6:4
Renata Štrbíková 3, Liu Jing Xuan a Katya Chernyavskaya po 1, čtyřhra Štrbíková/Chernyavskaya – Gabriela Štěpánová 2, Kristýna Štefcová a Klára Hrabicová po 1


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *