Olomoucké sportovní centrum Omega bylo v uplynulém týdnu dějištěm dalšího ročníku turnaje Czech Open World Tour, nejvýznamnější stolnětenisové akce na území České republiky. Silně obsazeného turnaje se zúčastnila celá řada hráčů absolutní světové špičky v čele s legendárním Němcem Timo Bollem či Japonkou Mimou Itou.

Ve startovním poli nechyběly ani čtyři hráčky Moravského Krumlova. Trošku paradoxně se tentokrát každá z nich představila v jiném dresu. V barvách českého národního týmu se poprvé v seniorské kategorii představila Anna Matějovská. V prvním kvalifikačním kole podlehla Indce Suthirice Mukherjee 2:4 na sety, přesto mohla být se svým výkonem spokojená. Už v prvním kvalifikačním kole skončila také slovenská reprezentantka Monika Uríková, která nestačila na Rusku Vorobevovou. Naopak vítězný vstup do turnaje si připsala další mladá posila MK Yaroslava Prykhodko. Osmnáctiletá  Ukrajinka v pěti setech přehrála Maďarku Leonii Hartbrich a postoupila do druhého kola. V něm narazila na Korejku Kim Hayeong, pozdější finalistku soutěže čtyřher, a po hladké porážce se s turnajem rozloučila. Nejzkušenější z krumlovských hráček, Ruska Ekaterina Chernyavskaya byla nasazena do druhého kola. V něm svedla tuhou bitvu s 63. hráčkou světa Rakušankou Amelii Solja. Katya dokázala vyhrát úvodní dva sety, potom přebrala otěže zápasu její soupeřka. O postupujícím nakonec musela rozhodnout až závěrečná sedmá sada, v níž dominovala favoritka.

Přestože Krumlovanky v Olomouci výsledkově nijak zásadněji neprorazily, předvedly velmi solidní výkony a v silné konkurenci nejlepších hráček světa rozhodně nepropadly.

Z Olomouce se rovnou přesunuly do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se zúčastnily tradiční předsezónní prověrky Memoriálu Milana Hrachového. Katyu Chernyavskou, která po náročném letním programu okořeněném úspěšným vystoupením na Univerziádě v Neapoli čerpá krátkou dovolenou, nahradila v krumlovském výběru další mladá posila Eliška Šedová. Všechny hráčky se představily kromě hlavní soutěže žen také v kategorii do 21 let. Nejlépe si tentokrát vedla Monika Uríková, která v juniorské kategorii prošla až do finále, v něm nestačila na českou reprezentantku Nikitu Petrovovou.

Už v pátek 30. srpna se naplno rozběhne extraligový kolotoč. Krumlovské týmy se na úvod představí v Břeclavi a Havířově.

Monika Uríková
Yaroslav Prykhodko
Ekaterina Chernyavskaya
Anna Matějovská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *