TJ Brno-Bystrc – MK Řeznovice 2:10 (Tomáš Trávníček 1, čtyřhra Pernička/Henáč – Petr Nastoupil a Aleš Horák po 3, Jindřich Bíla 2, Jakub Seďa 1, čtyřhra Bíla/Horák)

K posledním dvěma utkáním jsme odjeli bez Jelena, za to s jasným cílem navázat na předchozí úspěchy a vrátit se na vítěznou vlnu. Povedlo se. Základní část soutěže jsme dnes zakončili dvěma hladkými výhrami v Bystrci a Tišnově a potvrdili konečné druhé místo. 

Cestou do Brna jsme si s Aldou posteskli, že musíme takový krásný den strávit zavření v tělocvičně. Hned po příchodu do herny se ale veškeré naše obavy ukázaly jako liché. V Bystrci  jsme si sluníčka užili do syta. V některých místech míček občas zmizel z dohledu, ale nebylo to nic dramatického, se ztíženými podmínkami jsme se bez problémů vyrovnali. Největší problémy jsem měl objektivně já, na straně u okna mě pálila pleška…

V domácí sestavě chyběli oproti prvnímu utkání v Krumlově Honza Toufar s Danem Weiserem, cestu za vítězstvím jsme tak měli o něco snazší. S Alešem jsme v deblu získali poslední skalp do letošní sbírky. Po dnešku můžeme hrdě říct, že jsme společně aspoň jednou bodovali proti všem týmům v soutěži. Petr s Kubou v koncovce pátého setu bohužel zaváhali, po čtyřhrách tedy bylo srovnáno. V první sérii Petr s Alešem s přehledem porazili nové tváře v domácí sestavě Perničku s Henáčem, já jsem udolal domácí jedničku Kamenického a vedli jsme 4:1. Kuba pak sice, stejně jako na podzim v Krumlově, nestačil na Tomáše Trávníčka, na rozdíl od prvního nezdaru ale ušetřil nervy i raketu. Bilanci si navíc spravil hned v následujícím zápase proti Kameňovi. A protože nikdo z nás už v dalším průběhu nezaváhal, dopluli jsme tak k poměrně hladkému vítězství 10:2.

Koral Tišnov „B“ – MK Řeznovice 3:10 (Libor Nováček 2, Roman Paciorek 1 – Petr Nastoupil a Jindřich Bíla po 3, Jakub Seďa a Aleš Horák po 1, čtyřhry Bíla/Horák a Seďa/Nastoupil)

Po pohodovém posezení na zahrádce U Richarda a exkurzi v Kubově nové Pivní burze jsme odjeli k poslednímu utkání do Tišnova. Ani tentokrát proti nám domácí nevyrukovali v nejsilnější možné sestavě, kluci Sedlářovi dali přednost tenisovému turnaji v Německu.

Úvod utkání nám vyšel na výbornou, obě čtyřhry jsme vyhráli. Kuba s Petrem ve třech setech spláchli elitní domácí dvojici Nováček/Vitula, my s Alešem jsme se protrápili k pětisetové výhře nad párem Paciorek/Sítora. Stejně jako dopoledne jsme si hned od začátku vytvořili mírnou „územní převahu“.  Petr přehrál Pepu Vitulu, já v divizi debutujícího Vojtu Sítoru a vedli jsme už 4:0. Za domácí následně korigovali výhrami nad Alešem a Kubou Roman Paciorek s Liborem Nováčkem. Utkání se definitivně zlomilo ve druhé sérii, když postupně uspěli Petr s Paciorkem, Aleš se Sítorou, Kuba s Vitulou a trošku šťastně i já s Nováčkem. 8:2. Následně přetavil Péťa i svoji šestou sobotní dvouhru v bod, poslední desátý jsem přidal po výhře nad Vitulou já. Opona za letošním divizním ročníkem padla…

Teď máme čtyři týdny na vyladění formy, na přelomu dubna a května ze sebe zkusíme vyždímat maximum. Třetí liga by Krumlovu slušela, co myslíte?? Touto řečnickou otázkou bych rád požádal každého, kdo si příspěvek přečte, o stručný komentář. Berte to jako takový malý průzkum sledovanosti… 🙂

6 komentářů: “Dvě hladké výhry na závěr”

 1. Tomáš napsal:

  Díky Jindro za velmi dobře psané komentáře a kvalitní stránky.
  Budeme držet pěsti v baráži:-).

 2. Jarda Tichý napsal:

  Liga je liga 🙂

 3. Petr Makovický napsal:

  Určitě by slušela.Byla by to paráda!Věřím,že to zvládnete

 4. Honza Š. napsal:

  Pokud to zvládnete, máte u mě kastl plzeňského moku 🙂

 5. Libor napsal:

  Určitě by bylo krásné, aby v Krumlově byla 3. liga a v Ivančicích divize :-). Měsíc vám kluci nedám vydychnout a budete trénovat, trénovat a trénovat ….. :-D.

 6. Dejv napsal:

  slušela + sleduju 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *