Z prvního utkání v chorvatské Duga Rese přivážíme do odvety dvoubodové manko. Velmi vyrovnané utkání rozhodla svými dvěma body 78. hráčka světa Korejka Euchong Yoo. Na oba se ale pořádně nadřela, Mitsuki a Barča jí byly v prvních třech setech více než vyrovnanými soupeřkami. Jakmile se ale domácí jednička dostala do vedení, byla k nezastavení.

V úvodní dvouhře poměřily síly asijské opory obou týmů. V prvních dvou setech se bojovalo doslova o každý míček. Na domácí hráčce byla patrná nervozita a kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Mitsuki po první vyhrané sadě dokázala dotáhnout i koncovku druhé… Bohužel nestalo se. Od třetího setu pak měla domácí hráčka navrch.

Pravděpodobně klíčový zápas prvního utkání sehrála Kristýna Mikulcová. S chorvatskou juniorskou reprezentantkou Andreou Pavlovič svedla velkou bitvu. V prvním setu naše hráčka bohužel ztratila nadějné vedení, které si ze startu vypracovala. Druhý set urvala domácí hráčka v koncovce. Ve třetím se naopak dokázala Kristýna zvednout a po time-outu otočit nepříznivý průběh. Ve čtvrtém setu už ale měla domácí hráčka navrch a zaslouženě zvýšila domácí vedení na 2:0.

Třetí dvouhru měla plně ve své režii Katya. Domácí Martu Vukelič přehrávala od začátku do konce a po výborném výkonu nás jasnou třísetovou výhrou vrátila do hry.

Ke čtvrté dvouhře proti Yoo nastoupila namísto Kristýny Barča a předvedla vynikající výkon. První set prohrála po několika nevynucených chybách na výhody, druhý s přehledem vyhrála. Zápas se definitivně lámal v polovině třetího setu. Tuto pasáž lépe zvládla Korejka a ve zbytku zápasu dominovala.

STK Aquaestil Duga Resa (Chorvatsko) – MK 3:1
Eunchong YOO – Mitsuki YOSHIDA 3:1 (11:13, 11:9, 11:5, 11:4)
Andrea PAVLOVIC – Kristýna MIKULCOVÁ 3:1 (11:8, 11:9, 8:11, 11:7)
Marta VUKELIČ – Ekaterina CHERNYAVSKAYA 0:3 (8:11, 6:11, 6:11)
Eunchong YOO – Barbora KAPOUNOVÁ 3:1 (12:10, 5:11, 11:7, 11:2)

Odveta je na programu v sobotu 24. listopadu od 18:00 v krumlovské sokolovně (POZOR, nehraje se ve velké hale, ale opravdu v sokolovně). K postupu do dalšího kola potřebujeme vyhrát alespoň o dva body, což – jak ukázal první vzájemný zápas – nebude jednoduché, ale ani zdaleka nemožné.