Druhý pokus o postup do čtvrtfinále Evropského poháru je tady. Po loňském vyřazení od ruských šampionek z Kazaně nám letos v cestě mezi nejlepších osm týmů stojí portugalský tým z dalekých Azorských ostrovů GDCS Juncal.

První utkání bylo na programu v pátek v Moravském Krumlově. K vidění byl velmi vyrovnaný a vypjatý duel, lepší výchozí pozici do odvety si připravily hráčky portugalského týmu.

K úvodní dvouhře nastoupily Katya Chernyavskaya a portugalská reprezentantka Leila Oliveira. Úvodní set oboustranně nervózního zápasu nakonec urvala ve svůj prospěch Portugalka, Katya ale dokázala vývoj zápasu otočit. Vyhrála druhou i třetí sadu, ve čtvrté vedla už 4:1. Soupeřka se však nehodlala vzdát, po oddechovém čase předvedla další obrat a zápas směřoval do pátého setu. V něm už měla Oliveira mírně navrch a poslala Juncal do vedení.

Ve druhém zápase se utkaly jedničky obou týmů – Renata Štrbíková a Tatiana Garnova. Ruska se v úvodu jen těžko srovnávala s chytrou hrou ostřílené české reprezentantky. Od druhé sady však díky své agresívní hře získavala převahu a brzy vedla 2:1. Čtvrtý set ale opět patřil domácí hráčce – Renata si vypracovala hned pět setbolů, nakonec však v dramatické koncovce padla.

Na pozici třetí hráčky tentokrát nastoupila Liu Jing Xuan. Svou roli zvládla perfektně. Kazašce Gulchehkře Khusseinové nedala nejmenší šanci a po suverénní výhře vrátila Moravský Krumlov do hry.

O vyrovnání potom usilovala Katya Chernyavskaya. Ve vyhecovaném ruském derby s Garnovou vyhrála první a třetí set, sudé hry patřily soupeřce. V pátém setu Katya po několika chybách znervózněla. Citelně chyběl taktický timeout vypotřebovaný ve třetím setu. Domácí hráčka však předvedla bojovné srdce, z pěti mečbolů soupeřky ukrojila čtyři. Pátý už ale Garnova proměnila a v rozhodující páté sadě zvítězila 11:9.

MK – GDCS Juncal (Portugalsko) 1:3
Ekaterina CHERNYAVSKAYA – Leila OLIVEIRA 2:3 (9:11,11:8,11:7,9:11,6:11)
Renata ŠTRBÍKOVÁ – Tatiana GARNOVA 1:3 (11:6,3:11,8:11,14:16)
LIU Jing Xuan – Gulchehkra KHUSSEINOVA 3:0 (11:4,11:7,11:3)
Ekaterina CHERNYAVSKAYA – Tatiana GARNOVA 2:3 (12:10,5:11,11:8,6:11,9:11)

V odvetě, která je na programu v sobotu 14. prosince, nás čeká nelehký úkol. Přesto věříme, že můžeme uspět. Potřebujeme k tomu předvést kvalitní týmový výkon a samozřejmě mít také trochu štěstí. Držte nám palce!!