Úvodními turnaji v Praze odstartoval nový ročník bodovací soutěže mládeže ve stolním tenisu. Ve sportovních halách Jedenáctka a Chodov se o první body utkali nejlepší juniorští hráči z celé České republiky. Mezi nimi nechyběla ani trojčlenná výprava MK.

V kategorii juniorů U18 se našim zástupcům příliš nedařilo. Nová posila MK Daniela Růžičková, která do Moravského Krumlova zamířila v letní přestávce z Jihlavy, je v juniorské kategorii teprve prvním rokem. Přesto se představila v elitní čtyřiadvacetičlenní skupině. Předvedená hra ještě nebyla úplně optimální, konečné 17. místo ale může být solidním odrazovým můstkem do premiérové prvoligové sezóny. Přejeme hodně štěstí!

Také Adam Lustig je v juniorské kategorii určené pro hráče s ročníkem narození do 2001 nováčkem. V Praze startoval ve druhé výkonnostní kategorii. Ani tam se mu ale výsledkově příliš nedařilo a po dvou porážkách byl vyřazen již v základní skupině.

V kategorii mladšího žactva U13 reprezentoval krumlovský stolní tenis František Dohnal. A v Praze odehrál svým způsobem zvláštní turnaj. V základní skupině dokázal porazit druhého hráče českého žebříčku této věkové kategorie Tomáše Kmenta z Havířova. O postupu ze základní skupiny však nakonec rozhodoval poměr setů a ten našemu talentu zavřel dveře do boje o medaile. V soutěži útěchy pak Fanda poměrně suverénně přehrál všechny soupeře a s bilancí šesti výher a jediné porážky obsadil konečné 25. místo. Přes rozporuplný výsledek mohl být se svým sobotním vystoupením spokojený.

Další turnaje republikové bodovací soutěže jsou na programu v polovině října v Ostravě a Havířově. Už o nadcházejícím víkendu se ale naši krumlovští benjamínci představí na domácím turnaji O pohár města Moravský Krumlov. V sobotu 15. září budou v hale na Nádražní bojovat dospělí, v neděli bude hala tradičně patřit nejlepším jihomoravským mládežníkům.

BT Praha, 8.9.2018
junioři, U18, kategorie B
Adam Lustig (Moravský Krumlov)
– Petr Gabriel (Union Plzeň) 0:3, – Kamil Kuchta (KST Vyšší Brod) 2:3

juniorky, U18, kategorie A
Daniela Růžičková (Moravský Krumlov)
– Eliška Šedová (TTC Ústí n/O.) 1:3, – Barbora Březinová (KST Ostrava) 1:3, – Gabriela Štěpánová (SKST Baník Havířov) 0:3,

soutěž útěchy: Daniela Růžičková – Eliška Koďousková (SK Dobré) 3:1, – Aneta Matoušová (TJ Hrádek) 0:3

čtyřhra juniorek
Růžičková (Moravský Krumlov)
/ Koďousková (SK Dobré) – Matoušová (TJ Hrádek) / Hnojská (Klatovy) 1:3

minikadeti, U13, kategorie A
František Dohnal (Moravský Krumlov)
– Václav Nádvorník (Slavoj Praha) 1:3, – Kristian Řehounek (Sokol Hradec Králové) 3:2, Tomáš Kment (SKST Baník Havířov) 3:2

soutěž útěchy: František Dohnal – Patrik Joneš (Sokol Jaroměř) 3:0, – Bohuslav Čermák (SKST Liberec) 3:0, – Radim Nechyba (KST Apollo Ústí n/L.) 3:0, finále: František Dohnal – Jiří Řeháček (STC Slaný) 3:1

čtyřhra minikadetů: Dohnal (Moravský Krumlov) / Vlach (Tatran Hostinné) – Kudělka / Vranka (KST Zlín) 1:3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *