Pátý ročník turnaje O pohár města Moravský Krumlov je minulostí. Přesun turnaje z dubna na atraktivní zářijový termín přinesl své ovoce. Předsezónní příprava přivedla do sportovní haly na Nádražní početnou a zároveň velmi kvalitní skupinu hráčů.

Do dopolední kvalifikace, v níž se bojovalo o šest postupových míst do hlavní soutěže Champions League, se prezentovalo celkem 62 hráčů. V kvalifikační síti uvízlo několik vynikajících hráčů, mimo jiné bývalá opora MK nyní hájící barvy prvoligového Liberce Petr Šilhán či další domácí hráči David Musil a Barbora Kapounová. Místo v soutěži si nakonec vybojovala šestice Marek Záškodný (Tatra Kopřivnice), František Čamr (Elizza Praha), Pavel Andorko (Sokol Znojmo), Libor Vaculovič (EUROMASTER Kolín) a krumlovská dvojice Jaroslav Kolůch a Mitsuki Yoshida.

Devítku účastníků doplnili vítěz prvního ročníku Jan Holáň z německého Rugendorfu, obhájce vítězství Michal Kadlček z Hodonína a jeho oddílový kolega Ondřej Lapčík. Všichni nasazení hráči si vybojovali účast v semifinále, stejně jako nová jednička našeho ženského týmu Mitsuki Yoshida. Obě semifinálové bitvy dospěly až do stavu 9:9 v pátém setu, pevnější nervy ukázali oba bývalí šampioni. Jan Holáň udolal Mitsuki a Michal Kadlček svého nového hodonínského spoluhráče Ondřeje Lapčíka. Ve finále měl od začátku mírně navrch Michal Kadlček a jako první tak dokázal v Krumlově obhájit své vítězství.

V soutěži čtyřher suverénně dominovala dvojice Mitsuki Yoshida / Anastasiia Yefimova. Ve finále si dámy poradily s párem Marek Záškodný / František Chaloupka, z bronzových pohárů se mohli radovat Petr Šilhán s Františkem Čamrem a Jan Holáň s Pavlem Císaríkem.

Do odpoledních soutěží určených pro hráče okresních a krajských soutěží se přihlásilo 36 resp. 18 hráčů a mezi vítěze se zapsali Petr Hloušek z Pomony (okres) a David Podrazil (kraj).

V neděli se do Krumlova sjelo 114 mladých hráčů, kteří poměřili síly v rámci BT Jihomoravského kraje všech věkových kategorií. I přes předstartovní komplikace s technikou, když svoje služby vypověděla v sobotu naprosto spolehlivá tiskárna, proběhl turnaj ve svižném tempu. Na patnácti stolech bylo sehráno celkem 278 dvouher. Z prvních titulů v nové sezóně se mohli radovat Petr Svoboda z SKST Hodonín a Jakub Marek ze Strážnice.

Děkujeme všem partnerům za pomoc s uspořádáním akce, především pak starostovi města Moravský Krumlov Tomáši Třetinovi, který tuto akci tradičně zaštítil svým jménem. Fotogalerie z objektivu Petra Coudi Řeřuchy je k prohlédnutí na našem facebookovém profilu. 

Za rok se budeme těšit znovu na viděnou!

 

5. ročník turnaje O pohár města Moravský Krumlov, 2.-3. září 2017

Champions League
semifinále:
Jan Holáň (TTC Rugendorf/Něm.) – Mitsuki Yoshida (MK) 3:2 a Michal Kadlček – Ondřej Lapčík (oba SKST Hodonín) 3:2
finále:
Michal Kadlček – Jan Holáň 3:1

Čtyřhra
semifinále:
Mitsuki Yoshida / Anastasiia Yefimova (MK) – Jan Holáň (TTC Rugendorf/Něm.) / Pavel Císarík (Orel Ivančice) 3:0, Marek Záškodný (Tatra Kopřivnice) / František Chaloupka (Stará Bělá) – Petr Šilhán (SKST Liberec) / František Čamr (Elizza Praha) 3:2
finále:
Yoshida / Yefimova – Záškodný / Chaloupka 3:0

Soutěž do KP
1. David Podrazil (SKST Hodonín), 2. Tomáš Filák (MK), 3. František Chaloupka a Matěj Mazůrek  (oba Stará Bělá)

Soutěž do OP
1. Petr Hloušek (Pomona/MLST), 2. Oldřich Škarda (Hrušovany u Brna), 3. Petr Válek (TTC Vendryně) a Libor Uhliar (Sokol Rouchovany)

Starší žactvo a dorost
1. Petr Svoboda, 2. Štěpán Brhel (oba SKST Hodonín), 3. Tomáš Bruckner (MSK Břeclav), 4. Pavel Beránek (MS Brno)

Nejmladší a mladší žactvo
1. Jakub Marek, 2. Eduard Orel (oba Jiskra Strážnice), 3. Lucie Látalová (SKST Hodonín), 4. Karolína Novohradská (KST Blansko)

 

2 komentáře: “Michal Kadlček obhájil”

  1. Matěj Mazůrek napsal:

    Chyba v soutěži do KP, na třetím místě se s Františkem Chaloupkou umístil Matěj Mazůrek ze Staré Bělé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *