Náročným duelem s jedním z největších rivalů z Ostravy vstoupila včera naše děvčata do nového ročníku ženské Extraligy. Vyrovnané utkání skončilo po téměř tříhodinovém boji nerozhodně 5:5. Oba soupeři tak znovu potvrdili svoji velkou vyrovnanost.

Úvodní utkání otevřely dvě jednoznačné třísetové dvouhry. Zatímco Kristýna Mikulcová nezachytila nástup a hladce podlehla Tamaře Tomanové. Katya Chernyavskaya ve vysokém tempu s přehledem porazila Simonu Šlehobrovou. Poměrně záhy se tak skóre posunulo na obou stranách. 1:1.

Zcela odlišný náboj a scénář měly další zápasy v pořadí. Mitsuki Yoshida s Hanou Kubátovou i Katya s Tamarou Tomanovou sváděly urputné a vyrovnané bitvy. Mitsuki po nevydařeném prvním setu otočila zápas s nejzkušenější hráčkou soupeře a v pátém setu jasně dominovala. Katya měla v atraktivním duelu plném dlouhých výměn s Tamarou mírně navrch, do vítězného konce ale zápas dotlačila až v koncovce pátého setu. 3:1

Další pětisetovou bitvu svedla Kristýna Mikulcová s Hanou Kubátovou. Od začátku jakoby se obě hráčky připravovaly na pátý set. Kristýna suverénně ovládla první a čtvrtou sadu, druhá a třetí naopak patřila soupeřce. V pátém setu vedla Kristýna už 7:4… na vedlejší stole v té době Mitsuki přehrávala Simonu Šlehobrovou a vypadalo to na parádní vstup do nové sezóny. Zatímco Mitsuki dotáhla svůj zápas do vítězného konce, Kristýnu v závěru přemohla nervozita a sedmi body v řadě nadějné rozehranou partii ztratila. 4:2

Poslední sérii dvouher budou chtít domácí rychle vymazat z paměti. Katya nedokázala najít účinnou protihru na rychlou hru Hany Kubátové. Mitsuki po vyhraném první setu s Tamarou Tomanovou ztratila druhý v koncovce a postupně chřadla. Ani střídající Barča Kapounová náš prapor nezvedla, se Simonou Šlehobrovou nezachytila to správné zápasové tempo a ve třech setech prohrála. Během několika minut tak Ostrava utkání kompletně otočila. 4:5

Zaslouženou remízu potom vydřely Kristýna Mikulcová s Mitsuki Yoshida ve čtyřhře. Proti dvojici Kubátová/Tomanová od začátku tahaly za delší konec. Dvakrát dokázaly naše soupeřky srovnat, ale poslední pátý set už byl jednoznačně v režii krumlovských děvčat. 5:5

Remíza na úvod. Je to ztráta? Nebo zisk? To ukáže až další průběh soutěže.  Již dnes, v sobotu 1. září od 18:00 změříme síly s Havířovem. #MKjede

TT Moravský Krumlov – CDU Sport Ostrava 5:5