Minulý víkend se ve sportovní hale na Nádražní uskutečnil už šestý ročník turnaje O pohár města Moravský Krumlov. Během dvou dnů se za patnácti stoly představilo celkem 175 hráčů!! 

V sobotu se tradičně konaly soutěže dospělých. Triumf z předchozích dvou ročníků obhajoval hodonínský Michal Kadlček. Tentokrát však v extraligovém finále na vítězství nedosáhl. Z pomyslného trůnu ho tak po dvou letech sesadil královohradecký Jakub Crha. Ten společně se svojí přítelkyní Barborou Kapounovou triumfoval také ve čtyřhře a stal se tak novým králem krumlovského klání.

Dopoledne byla na programu hlavní soutěž v podobě kvalifikace o postup do odpolední soutěže Champions League, kam byli přímo nasazení oba pozdější finalisté. O čtyři postupová místa se utkalo 61 hráčů. Náročným sítem zápasů úspěšně prošla čtveřice Barbora Kapounová, Kristýna Mikulcová, Petr Macela a Jaroslav Kolůch. Ten však pro zranění ze soutěže odstoupil a v odpoledním bloku jej nahradil poražený finalista Aleš Horák.

Soutěž čtyřher ovládl „rodinný pár“ Jakub Crha/Barbora Kapounová. Ve finále si hladce poradili s dvojicí Ekaterina Chernyavskaya / Olga Kim, v semifinále skončili Jaroslav Kolůch s Janou Teleckou a nejúspěšnější mužský debl David Novák / Tomáš Filák.

V soutěži hráčů do Krajské soutěže (ELO < 1800) navázal na své loňské jarní vítězství František Chaloupka ze Staré Bělé. Druhé místo obsadil Tomáš Filák, z bronzu se pak radovali Milan Mosnák z Kobylí a Martin Maštera z Velkého Meziříčí.

Tradičně nejpočetněji obsazenou byla soutěž hráčů Okresních soutěží (ELO < 1500). Nejúspěšnějším hráčem z celého šestatřiceti členného startovního pole byl osmnáctiletý domácí odchovanec Vojtěch Lehocký. Ve finále v pěti setech udolal obhájce vítězství Petra Hlouška ze znojemské Městské ligy.

V neděli patřila krumlovská hala dětem. Soutěžilo se ve dvou kategoriích juniorů a nejmladších žáků. Mezi benjamínky se z prvního titulu v nové sezóně radoval Filip Zukal z Blanska, následován Ludvíkem Vackem z Moravské Slavie Brno a hodonínskou Simonou Holubovou. Krumlovské naděje Juraj Pantlík a Pavla Slaná startovaly shodně ve třetí výkonnostní divizi, kde oba dokázali vyhrát svoji základní skupinu a vzápětí také oba vypadli ve čtvrtfinále.  Pro Juru i Pavlínku to ale v každém případě byla vydařená soutěžní premiéra!

V juniorské kategorii hráčů do 18ti let se představilo neuvěřitelnách 81 hráčů. Z celkového vítězství se radoval Michal Petr z Blanska. Místa na stupních vítězů si vybojovali také Martin Slavíček z Holásek a Pavel Beránek z Moravské Slavie Brno. Nejlepší z domácích hráčů Daniela Růžičková obsadila za těmito třemi pány výborné čtvrté místo! Adam Lustig startoval ve třetí výkonností divizi, kde s bilancí čtyř výher a jediné prohry obsadil druhé místo, celkově osmnácté. Po letošní úpravě pravidel bodovací soutěže si tak pro příští turnaj zajistil start ve druhé výkonnostní divizi. Gratulujeme!! Další dva domácí hráči se představili v páté divizi. Jakub Karpíšek skončil čtvrtý, celkově šestatřicátý, František Dohnal pak druhý (34.), čímž si stejně jako Adam zajistil postup do vyšší divize. V nejnižší šesté výkonnostní divizi startovalo 41 hráčů, mezi nimi také čtyři domácí. Lukáš Kučera, při své soutěžní premiéře, ani Michaela Makovická s Barborou Lustigovou bodovat nedokázali. Karel Petržilka postoupil do osmifinále, kde nestačil na strážnického Jaroslava Grabovského.

#MKjede

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *