Ženský stolní tenis v Moravském Krumlově patří v České republice k tomu nejlepšímu. Po loňském postupu do extraligového finále a zisku stříbrných medailí letos sbírají krumlovské hráčky úspěchy také na mezinárodní scéně. Ve středoevropské Superlize postoupily už do semifinále, v němž narazí na chorvatský velkoklub Dr. Časl Záhřeb.

Polovinu ligového kádru letos tvoří cizinky. Ostřílená třiatřicetiletá Japonka Mitsuki Yoshida jež má za sebou angažmá v chorvatské, polské, německé a naposledy portugalské lize, je podle očekávání lídrem krumlovského celku. Pro jedenadvacetiletou ruskou reprezentantku Ekaterinu Chernyavskayu je Moravský Krumlov naopak prvním zahraničním působištěm. Kristýna Mikulcová s Barborou Kapounovou letos „kroutí“ v Moravském Krumlově už svoji čtvrtou sezónu a právem se tu cítí jako doma.

Vlastní odchovankyně bychom zatím, s ohledem na teprve pětiletou historii klubu, na ligové soupisce hledali marně. Ale nemusí to trvat a vše může být jinak. Práci s mládeží věnují v klubu mimořádnou pozornost. Díky bezvadné spolupráci se znojemským Střediskem volného času a Základní školou Pražská se daří ke stolnímu tenisu přivést každý rok celou řadu nových nadějí.

Tou prozatím nejzářivější hvězdičkou je devítiletá Pavlínka Slaná. Žákyni čtvrté třídy Základní školy Pražská stolní tenis zaujal během tradičního náboru, který klub na své domovské škole pravidelně pořádá, a poctivě se pod vedením trenérů Jaromíra Poláka a Jindřicha Bíly připravuje už třetím rokem. V tréninku vyniká Pavlínka nejen svou pílí, ale především všestranným pohybovým nadáním. Z domu je zvyklá soutěžit se dvěma bratry Markem a Honzou, kteří se stolnímu tenisu rovněž věnují. V pohybových cvičeních tak často strčí do kapsy i o několik let starší chlapce. S rostoucí technickou zdatností postupně zvyšuje i specializované tréninkové dávky. Kromě nezměrné píle a potřebného talentu má k dispozici také výborné tréninkové podmínky. Během tří tréninků týdně má pravidelně možnost tréninku se svými extraligovými vzory, které se ve Znojmě rovněž připravují.

Po boku hráček prvního týmu už se představila také na exhibičním vystoupení v přestávce utkání hokejové EBEL ligy ve znojemské Nevoga aréně. Na okamžik, kdy po jejich boku poprvé naskočí do ligového utkání, si ještě bude muset několik let počkat. Pokud jí ale vydrží chuť a nadšení, jednoho dne ji velká premiéra nemine.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *