Pět zápasů v posledních pěti dnech. Takový program absolvoval náš ženský tým od soboty do středy. V jednotlivých zápasech jsme nezklamali, ale ani nijak nezazářili. Výsledkem je hořkosladký postup do čtvrtého kola poháru ETTU přes oslabenou Duga Resu, která svým přístupem poměrně jasně demonstrovala nezájem o osmifinálové měření sil s ruskou Kazaní. Následovalo suverénní extraligové vítězství nad „béčkem“ Hodonína a pondělní stejně jednoznačná porážka od úřadujících šampionek. V dalších dvou dnech jsme pak měli příležitost porovnat kvalitu českého mistra s úrovní nejlepších týmů Chorvatska a Maďarska. Bohužel ani s týmy Dr. Časl Zagreb či Szekszárd AC jsme výsledkově nedokázali konkurovat. Byť úroveň naší hry byla v určitých pasážích velmi dobrá. Nyní nás čekají dva dny volna, po nichž absolvujeme dva velmi důležité extraligové duely v Ostravě a Havířově…

ETTU Cup, odveta 3.kola, sobota 24.11.2018: MK – STK Aquaestil Duga Resa (CRO) 3:0
(Katya Chernyavskaya, Mitsuki Yoshida a Kristýna Mikulcová po 1), první utkání 1:3, postupuje MK

V prvním utkání v Chorvatsku byl k vidění velmi dobrý stolní tenis, ve vyrovnaném utkání dominovala Korejka Euchong Yoo v barvách Duga Resy. V odvetě jsme tak k postupu do dalšího kola potřebovali zvítězit 3:0… podařilo se! Nutno však přiznat, že soupeř nám to svým přístupem značně ulehčil. Oproti úvodnímu utkání se v jeho sestavě neobjevila Eunchong Yoo ani chorvatská reprezentantka Andrea Pavlovič. Na pozici týmové jedničky se tak posunula Marta Vukeli. Ta se, stejně jako o týden dřív, utkala s Katyou. Druhé vzájemné měření sil bylo o poznání vyrovnanější než to první. Nakonec však naše hráčka dokázala nervózní zápas dotáhnout do vítězného konce, když ve čtvrtém setu doslova vstala z mrtvých a otočila výsledek z průběžného skóre 0:8… Další dva zápasy zdaleka neměly parametry mezinárodního utkání. Mitsuki i Kristýna si se sestrami Anou  a Lanou Stepinačovými poradily snad až příliš snadno. Po hladkém vítězství se tak můžeme radovat z postupu do čtvrtého kola, v němž nás čeká dvojutkání s ruskou Kazaní. První zápas je na programu v sobotu 8. prosince od 18:00 v Moravském Krumlově, odveta o týden později v tatarské metropoli.

Extraliga, 9. kolo, neděle 25.11.2018: SKST Hodonín B – MK 1:6
(Veronika Kmeťová – Kristýna Mikulcová 3, Katya Chernyavskaya 2, Barbora Kapounová 1)

Duel s hodonínskou rezervou, která bojuje o záchranu v soutěži, byl od začátku v naší režii. V úvodní sérii dvouher všechny naše hráčky suverénně zabodovaly a vypadalo to na velmi rychlou záležitost. Druhá trojice zápasů už ale byla o poznání zajímavější. Kristýna ztratila s Anežkou Ilčíkovou set, Katya se s Klárou Ševčíkovou protrápila až do koncovky pátého setu. V něm odvrátila čtyři mečboly v řadě a přidala pátý bod. Do podobné situace se dostala i Barča s Veronikou Kmeťovou. Té už se ale z ošemetné situace vybruslit nepodařilo. Šestý bod ale bleskově přidala Kristýna.

Extraliga, 10. kolo, pondělí 26.11.2018: SKST Hodonín A – MK 6:1
(Natalia Partyka a Solomiya Brateyko po 2, Kateřina Pěnkavová a Markéta Ševčíková po 1 – Mitsuki Yoshida)

Do utkání proti lídrovi tabulky jsme vstoupily velmi dobře. Barča sice nestačila na dosud neporaženou Polku Natalii Partyku, na vedlejším stole ale Mitsuki v pětisetové bitvě udolala Kateřinu Pěnakavovou a bylo srovnáno. Navíc také v dalších zápasech jsme měli od začátku navrch. Katya nad Pěnkavovou i Kristýna nad Solomiyou Brateyko vedly shodně 2:0 na sety a v hlavách se nám začínaly spřádat myšlenky na překvapivý příliv bodů, které teď potřebujeme jako sůl. Z pěkného snu nás ale domácí hráčky tvrdě posadily zpátky na zem. Obě vyrovnané partie otočily ve svůj prospěch, jako bonus nám v dalších třech zápasech nepovolily už ani set. Škoda.

Superliga, úterý 27.11.2018: MK – Dr. Časl Zagreb (CRO) 2:6
(Katya Chernyavskaya a Mitsuki Yoshida po 1 – Yu Fu 3, Ni Xia Lian 2, čtyřhra Ni/Yu)

V tradičně velmi silném složení přijely do Moravského Krumlova hráčky vítěze loňského ročníku ze Záhřebu. Především dvojice zkušených naturalizovaných Číňanek Ni Xia Lian a Yu Fu momentálně převyšuje naši úroveň. Vyrovnané zápasy jsme tak sehráli v podstatě jen s chorvatskou reprezentantkou Mirelou Đurak. Potěšující je fakt, že Katya i Mitsuki tyto zápasy zvládly a dvěma body zmírnily naši porážku.

Superliga, středa 28.11.2018: MK – Szekszárd AC (HUN) 1:6
(Katya Chernyavskaya – Tatiana Bilenko a Ruuta Paskauskiene po 2, Bernadette Bálint 1, čtyřhra Bálint/Paskauskiene)

Do odpoledního zápasu proti Szekszárdu jsme vstupovali s odhodláním poprat se o postup do play-off. K tomu nám mělo stačit případné vítězství 6:3 a vyšší. Kýženému výsledku jsme však zůstali na hony vzáleni. V úvodní čtyřhře nedokázaly Kristýna s Mitsuki proměnit svoji herní převahu v body a především vinou velkého množství nevynucených chyb nakonec po pěti setech padly. Katya sice výhrou nad Bálint rychle vyrovnala, to bylo ale z naší strany protentokrát vše. Kristýna bojovala s ukrajinskou obranářkou Tatianou Bilenko o každý míč, ale – stejně jako o pár minut později Katya – nenašla ten správný recept. Mitsuki toto utkání příliš nevyšlo, poměrně hladce podlehla Paskauskiene i Bálint. V součtu je z toho jasná porážka 1:6 a jarní boj s juniorskými týmy Česka, Maďarska a Slovenska o konečné deváté místo.

Do konce roku nás čeká ještě šest soutěžních utkání. Kromě evropského dvojutkání s Kazaní a extraligovými odvetami v Ostravě a Havířově, se představíme ještě na finálovém turnaji Českého poháru. Ten je letos naplánovaný na neděli 9. prosince do Havlíčkova Brodu. V ženské kategorii se o vítězství v této prestižní soutěži budou kromě našeho týmu ucházet také celky SK Dobré, CDU Sport Ostrava a obhájce trofeje MSK Gumotex Břeclav.

#MKjede!!

 

2 komentáře: “Pětizápasová šňůra”

  1. MK Řeznovice napsal:

    Děkujeme, uděláme pro to vše, co bude v našich silách!

  2. pavlik napsal:

    preji vitezstvi v ettu s Kazani at vam to vyjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *