O víkendu se po krátké vánoční přestávce znovu rozjela nejvyšší domácí soutěž. V rámci 13. a 14. kola jsme na domácích stolech přivítali soupeře z Východních Čech. Po nevydařeném závěru minulého roku přišlo výrazné herní i výsledkové obrození.

MK – SVS Hradec Králové 6:1
(Kristýna Mikulcová, Barbora Kapounová a Mitsuki Yoshida po 2 – Olesia Stakhova 1)

V Hradci Králové jsme na podzim trošku překvapivě prohráli 3:6. V páteční domácí odvetě však děvčata hned od začátku naznačila, že by se podobná ztráta tentokrát neměla opakovat. Hosté bez zraněné Lucie Truksové drželi krok jen v úvodních dvouhrách, kdy také vybojovali díky Olesii Stakhové svůj jediný bod. O naše body se rovným dílem zasloužily Kristýna, Barča a Mitsuki.

MK – SK Dobré 5:5
(Mitsuki Yoshida  a Kristýna Mikulcová po 2, čtyřhra Mikulcová/Yoshida – Aneta Kučerová a Zdena Blašková po 2, Dagmar Blašková 1)

Sobotní souboj s Dobrým o průběžné čtvrté místo přinesl o poznání vyrovnanější podívanou, i když… úvod utkání patřil jednoznačně hostujícím hráčkám. V první sérii dvouher podlehla Kristýna po boji Kučerové, podobně se vedlo také Mitsuki proti české juniorské jedničce Zdeně Blašková. Barča předvedla proti Dagmar Blašková solidní výkon. Po většinu zápasu byla doberské hráčce přinejmenším vyrovnaným soupeřem, nevyvarovala se však zbytečných chyb, za něž byla nekompromisně potrestána. Velmi podobný průběh bohužel měly také další dva Barčiny zápasy – slušný výkon, nadějný průběžný stav a porážka na závěr. Výsledkem bylo hrozivé průběžné skóre 0:4. Kristýna s Mitsuki však dokázaly čtyřmi body stav utkání zkorigovat a v závěrečné čtyřhře společně zařídit konečnou remízu. Ta je pro nás, s ohledem na vývoj skóre, více než přijatelná, v tabulce toho příliš neřeší. Dál zůstáváme na průběžném pátém místě s jednobodovou ztrátou na čtvrté Dobré, které tak bude našim nejpravděpodobnějším čtvrtfinálovým soupeřem.

Závěr sobotního zápasu bohužel poznamenalo chování některých neukázněných diváků, kteří nedokázali ovládnout nutkání a svými výkřiky zasahovali do hry. Výsledkem byla naprosto zbytečná slovní přestřelka a pocit křivdy, se kterým hosté z Moravského Krumlova odjížděli. Jsme velmi vděční za podporu, které se nám při domácích zápasech dostává, a pevně věříme, že šlo o zcela výjimečný incident. Děkujeme

Příští extraligové kolo je na programu až na začátku února. V pátek 8. února od 18:00 přivítáme tým Vlašimi, který aktuálně uzavírá ligovou tabulku.

#MKjede

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *