Stejně jako vloni, také letos bude krumlovská sportovní hala na Nádražní hostit skupinový turnaj ženského poháru ETTU Cup. Turnaj je na programu o víkendu 20. – 21. října. Po středečním losu už také známe jednotlivé aktéry.

Kromě domácích hráček TT Moravský Krumlov se tak můžeme těšit na nizozemský tým TTV Heerlen a dva turecké soupeře – Tigem SC Ankara a Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü.

Tigem SC Ankara (TUR)

S týmem Tigemu jsme se utkali už před dvěma lety. Tehdy se z vítězství 3:0 radoval náš turecký soupeř, který pak po fantastických výkonech prošel až do finále, kde v derby nestačil na Bursa Büyüksehir Belediyespor. Stejně jako my byl i Tigem nasazen do druhého stupně soutěže. V týmu tureckého vicemistra nadále působí Fulya Yildirim i Rumunka Cristina Ciocicu, za svobodna Hirici. Ankarský tým naopak opustila ruská obranářka Zoia Novikova. V kádru ji nahradila další obranářka pro změnu z Běloruska Alina Arlouskaya.

Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü (TUR)

Druhý turecký tým ze stotisícového města Yalova ležícího na pobřeží Marmarského moře sází výhradně na domácí hráčky. Jedničkou týmu by měla být Ece Harac, v základní sestavě by ji měly doplnit Aybala Kocal a Cigdem Kose. Žádná z yalovských hráček není na světovém žebříčku. V prvním stupni poháru se turecký tým představil v Belgii. Po úvodní porážce od švédského Sparvägen TTC zvítězily naše příští soupeřky nad domácím TT Vedrinamur a řeckým ASEA Sarises Florinas a zajistily si tak postup z druhého místa.

TTC Lybrae Heerlen (NED)
http://www.ttvheerlen.nl

Čtvrtým účastníkem říjnového klání je holandský tým TTV Lybrae Heerlen. Nizozemky trošku se štěstím vyhrály základní skupinu v dánském Hillerødu, přestože v prvním utkání podlehly domácímu týmu 2:3. Dánky však stejným poměrem prohrály s nám dobře známým španělským týmem CTT Balaguert Villart Logistik, který se v Moravském Krumlově představil vloni. O svém postupu pak Heerlen rozhodl dvěma zvládnutými pátými sety a výhrou 3:0 právě proti Španělkám, kterým tak zbyl v postupové matematice Černý Petr. Z druhého místa postoupil domácí Hillerød. Jedničkou týmu je osmnáctiletá Číňanka Shuohan Men. V průběhu úvodního turnaje se v sestavě objevily také několikananásobná medailistka z evropských šampionátů, dnes již devětačtyřicetiletá Elena Timina a Rachel Gerarts.

Do vyřazovací fáze soutěže postoupí nejlepší dvě družstva. Po loňském třetím místu jsme odhodlání své zaváhání napravit a vybojovat postup! #MKjede

Program turnaje

R1 TT MORAVSKY KRUMLOV (CZE) vs Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü (TUR) sobota 20.10.2018 14:00  
R1 Tigem Spor Club (TUR) vs TTV Lybrae Heerlen (NED) sobota 20.10.2018 14:00
R2 Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü (TUR) vs Tigem Spor Club (TUR) sobota 20.10.2018 19:00
R2 TTV Lybrae Heerlen (NED) vs TT MORAVSKY KRUMLOV (CZE)  sobota 20.10.2018 19:00 
R3 TT MORAVSKY KRUMLOV (CZE) vs Tigem Spor Club (TUR) neděle 21.10.2018 10:00 
R3 TTV Lybrae Heerlen (NED) vs Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü (TUR) neděle 21.10.2018 10:00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *