O uplynulém víkendu se v Moravském Krumlově představily oba ostravské celky, vedle obhájce bronzu CDU Sport Ostrava také druhý ostravský tým TJ Ostrava KST.

Právě nováček soutěže KST Ostrava poměřil síly s našimi celky jako první. Víkend odstartoval páteční duel TTMK. Volno si v tomto kole vybrala kapitánka našeho týmu Renata Štrbíková. V naší sestavě tak znovu dostala příležitost z Vlašimi hostující juniorka Kristýna Pěnkavová. Jen na střídačce utkání začala Anička Matějovská. Od začátku spolehlivě bodovaly obě naše legionářky Liu Jing Xuan i Katya Chernyavskaya. Naopak Kristýně se i přes její dosud nejlepší výkony v našem dresu ani napotřetí bodovat nepodařilo. Utkání tak podobně jako předcházející duel s rezervou Hodonína doplulo až do závěrečné čtyřhry, v ní měly Katya s Aničkou jasně navrch a potvrdily naše těsné vítězství.

TT Moravský Krumlov – TJ Ostrava KST 6:4
Liu Jing Xuan 3, Katya Chernyavskaya 2, čtyřhra Matějovská/Chernyavskaya – Vybíralová 2, Vašendová a Labošová po 1

V sobotu ráno se proti stejnému soupeři postavil také náš druhý tým. Pro Řeznovice to měla být klíčová podzimní bitva o záchranu. Ani Ostrava totiž v úvodních osmi kolech nezvítězila a případný úspěch ve vzájemném duelu nás tak mohl přes nepodařený začátek reálně přiblížit k záchraně. Nestalo se. Namísto litého boje o přežití utkání připomínalo spíše vraždění neviňátek. Náš jediný bod vybojovala v pětisetovém zápase s Vybíralovou Yasya Prykhodko. To však bylo zoufale málo a naše ztráta na chvostu tabulky tak narůstá.

MK Řeznovice – TJ Ostrava KST 1:6
Yaroslava Prykhodko 1 – Vašendová 3, Labošová 2, Vybíralová 1

Sobotní večer patřil duelu dvou výrazně obměněných a v úvodu sezóny pod očekáváním hrajícím týmům. TTMK přivítalo CDU Ostrava. V sestavě hostů nechyběly obě bývalé krumlovské opory Kristýna Mikulcová a Barča Kapounová. Utkání v prázdnotou zívající sokolovně tak získalo ještě zvláštnější atmosféru. Oproti minulému týdnu, kdy jsme stejnému soupeři v Českém poháru podlehli 3:6, došlo v naší sestavě k jedné změně – Kiki Pěnkavovou od začátku nahradila Katya. Ta se rychle oklepala z úvodní prohry s Kubátovou a proti oběma bývalým spoluhráčkám s přehledem bodovala. Xuan navázala na zlepšené výkony z posledních dnů a stejně jako před týdnem byla bezchybná. Výsledkem bylo průběžné vedení 5:3. Naneštěstí se Aničce proti Báře Kapounové a následně ani ve čtyřhře nepodařilo vybojovat rozhodující šestý bod a oba týmy se tak tentokrát rozešly smírně.

TT Moravský Krumlov – CDU Sport Ostrava 5:5
Liu Jing Xuan 3, Katya Chernyavskaya 2 – Kubátová 2, Mikulcová a Kapounová po 1, čtyřhra Kubátová/Mikulcová

Tečku za náročným víkendem pak udělalo utkání Řeznovic s CDU. Výsledek pro nás byl tentokrát až příliš krutý. Přinejmenším v úvodu bylo totiž utkání naprosto vyrovnané. Yasya s Barčou Kapounovou i Monika s Kristou Mikulcovou své zápasy natáhly až do pátého setu. Také Aneta Bošinová, která v sestavě při tradiční rotaci nahradila Elišku Šedovou, svedla s Kristýnou vyrovnanou pětisetovou partii… ve všech případech se však z vítězství radovali hosté.

MK Řeznovice – CDU Sport Ostrava 0:6
Kubátová, Mikulcová a Kapounová po 2

Anna Matějovská
Liu Jing Xuan
Ekaterina Chernyavskaya

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *