O uplynulém víkendu byla krumlovská hala na Nádražní svědkem strhující podívané. Sehrála se zde jedna z nejsilnějších a nejvyrovnanějších skupin druhého stupně evropského poháru ETTU Cup. Jejím vítězem se s bilancí dvou výher a jedné prohry stal nizozemský tým TTV Lybrae Heelen. Tedy klub, který se v letech 2008 a 2010 stal vítězem prestižní Ligy Mistrů! Z postupu se ale po fantastické obrátce v závěrečném duelu proti předloňskému finalistovi této soutěže tureckému Tigem Spor Ankara radují také naše děvčata. Ve třetím kole, které se hraje systémem doma-venku narazíme na nasazený chorvatský tým STK Aquaestil Duga Resa. První utkání je na programu v sobotu 17. listopadu v Chorvatsku, odveta o týden později v Moravském Krumlově.

TIGEM SPOR ANKARA (Turecko) – TTV LYBRAE HEERLEN (Nizozemí) 3:2
MK – YALOVA BELEDIYE GENCLIK SPOR KULÜBÜ (Turecko) 3:0
Kristýna Mikulcová – Aybala Kocal 3:0 (6,3,6)
Mitsuki Yoshida – Ece Harac 3:2 (12,-7,-8,5,10)
Ekaterina Chernyavskaya – Cigdem Köse 3:0 (8,8,4)

Úvodní utkání proti mladému tureckému týmu z Yalovy nám vyšel na výbornou. Šestý tým uplynulého ročníku turecké ligy jsme poměrně jasně přehráli. Větší problémy měla jen Mitsuki s jedničkou soupeře Ece Harac, která svým stylem nepouštěla naši nejlepší hráčku do tempa. Nakonec i Mitsuki svůj úkol zvládla, na naše konto tak přibyla první rychlá výhra. Na sousedním stole se z vítězství po dlouhé bitvě, která vyvrcholila nekonečným duelem dvou obranářek, radovaly hráčky tureckého Tigemu.

YALOVA BELEDIYE GENCLIK SPOR KULÜBÜ (Turecko) – TIGEM SPOR ANKARA (Turecko) 3:1
MK – TTV LYBRAE HEERLEN (Nizozemí)
2:3
Ekaterina Chernyavskaya – Shuohan Men 1:3 (8,-8,-6,-7)
Mitsuki Yoshida – Elena Timina 3:1 (4,10,-9,8)
Kristýna Mikulcová – Rachel Gerarts 3:1 (8,9,-9,10)
Mitsuki Yoshida – Shuohan Men 1:3 (-9,8,-11,-5)
Barbora Kapounová – Elena Timina 0:3 (-7,-2,-11)

Ve večerním utkání jsme si s předstihem mohli zajistit postup do další fáze turnaje. K jistotě postupu nám stačilo jakkoliv udolat holandského soupeře. Katya na úvod narazila na osmnáctiletou naturalizovanou Číňanku Shuohan Men. Po prvním setu, kdy naše hráčka diktovala tempo zápasu, postupně přebírala iniciativu Men, úřadující mistryně Nizozemí ve dvouhře. Vzápětí Mitsuki potvrdila, že se jí daří proti obranářkám a, stejně jako minulý týden proti Bilenko, dokázala také proti Eleně Timina bodovat. V duelu trojek obou týmů přehrála Kristýna mladou Rachel Gerarts ve čtyřech setech a poslala nás do vedení. Mitsuki ovšem proti Shuohan Men vítězný bod přidat nedokázala. V klíčovém třetí setu sice stáhla vedení soupeřky z 3:10 na 10:10, v koncovce ovšem tuto sadu přece jen ztratila, stejně tak celý zápas. Jako specialistka na obranu nastoupila k rozhodujícímu zápasu proti zkušené Timině Barča Kapounová. Než však našla proti precizní defenzívě účinnou protizbraň, bylo pozdě. Třísetovou výhrou pečetila Timina těsnou výhru Heerlenu. A protože na vedlejším stole trošku nečekaně ovládly turecké derby hráčky Yalovy, měly po sobotním programu všechny čtyři týmy po jedné výhře. Karty tak byly před nedělním finále rozdány jasně. Kdo vyhraje, postoupí.

TTV LYBRAE HEERLEN (Nizozemí) – YALOVA BELEDIYE GENCLIK SPOR KULÜBÜ (Turecko) 3:0
MK – TIGEM SPOR ANKARA (Turecko) 3:2
Ekaterina Chernyavskaya – Fulya Yildirm 3:1 (-5,12,9,9)
Mitsuki Yoshida – Alina Arlouskaya 1:3 (-9,6,-9,-9)
Kristýna Mikulcová – Cristina Ciocicu 2:3 (8,3,-4,-4,-5)
Barbora Kapounová – Alina Arlouskaya 3:1 (-6,8,9,7)
Mitsuki Yoshida – Fulya Yildirim 3:1 (6,6,-9,4)

Holanďanky zvládly závěrečný duel zcela suverénně. Yalovu porazily jasně 3:0 a mohly se těšit z postupu do 3. kola soutěže. To náš duel s Tigemem byl o poznání vyrovnanější. Úvodní dvouhru sehrála Katya s Fulyou Yildirim. Přestože její výkon nebyl úplně optimální, dokázala soupeřku v koncovkách setů přetlačit a vybojovala důležitý první bod. Do druhého zápasu nastoupila proti Mitsuki běloruská obranářka Alina Arlouskaya. Tentokrát naše japonská jednička nedokázala na obrannou hru soupeřky vyzrát a bylo srovnáno. Kristýna narazila ve třetím zápase na Cristinu Ciocicu. Rumunku limitovalo zranění kolene, které se přivodila v předcházejícím duelu, navíc Kristýna hrála, stejně jako v obou předcházejících zápasech, velmi dobře. Rychle vedla 2:0 a mířila k vítězství. Toho ale jakoby se zalekla. Ciocicu takticky změnila servis a začal mít navrch, Kristin výkon upadl v podprůměr. Po nečekané porážce 2:3 se tak utkání začalo nepříjemně komplikovat, k postupu měly rázem blíž hráčky tureckého týmu. Zvláště když k dalšímu zápasu nastupovala výborně hrající Arlouskaya. Na naší straně Katyu znovu vystřídala Barča. A tentokrát roli žolíka zvládla skvěle. Po prohrané první sadě začala trpělivě sbírat body a postupně zápas otočila. Výborný výkon, parádní výsledek. O osudu celého turnaje tak musela rozhodnout až poslední dvouhra. V ní Mitsuki, s výjimkou čtvrtého setu, jasně přehrávala Yildirim a na jihu Moravy tak mohla vypuknout obrovská radost. Postup mezi nejlepších 16 týmů je zatím největším úspěchem v krátké historii našeho klubu.

Naším soupeřem ve 3.kole poháru ETTU Cup bude chorvatským tým Duga Resa. Jedničkou je 77. hráčka světka Korejka Euchong Yoo. V základní sestavě ji nejčastěji doplňuje natrualizovaná Číňanka Xue Han Vukelja, Američanka Amy Wang a mladé chorvatské hráčky Marta Vukelič a Andrea Pavlovich. První utkání je

na programu už za tři týdny, pevně věříme, že se dokážeme připravit a zabojovat o další vítězství. MK jede!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *