Vstup do letošního play-off nám nevyšel úplně podle představ. V úvodním utkání série hrané na dva vítězné zápasy jsme prohráli na východě Čech 3:5 a příští neděli tak budeme na domácích stolech odvracet vyřazení.

Přitom začátek utkání byl z naší strany poměrně slibný. Barča Kapounová zvládla svůj úkol, v prvním zápase udolala domácí trojku Dagmar Blaškovou a poslala nás do vedení. Domácí „fialky“ však záhy poměrně snadno otočily skóre – Kristýna Mikulcová proti Zdeně Blaškové ani Mitsuki Yoshida v duelu Anetou Kučerovou nenašly účinnou protihru a shodně ve třech setech své úvodní zápasy prohrály. 2:1

Druhou sérii odstartovala vyrovnaná bitva mezi domácí jedničkou Zdenou Blaškovou a Barčou. Ta předvedla velmi dobrý výkon a na konci mohla jen litovat několika zbytečných chyb, které ji stály vyhlídky na ještě lepší výsledek. Následující dva zápasy nás vrátily zpátky do hry. Mitsuki, přestože včerejšek nebyl jejím nejlepším dnem, přehrála Dagmar Blaškovou. Vyrovnání zajistila Kristýna vydřenou výhrou nad Kučerovou. 3:3

O vítězi prvního čtvrtfinálového duelu tak s největší pravděpodobností rozhodl duel papírových jedniček obou týmů. Zdena Blašková v prvním setu dokázala zvrátit nepříznivý vývoj, ubránit setbol a nakonec urvat úvodní sadu na svou stranu. Od té doby měla mírně navrch, trápící se Mitsuki už nenašla dost sil na otočku. Bojovali jsme až do samotného konce, Kristýna měla slibně rozehraný svůj poslední zápas s Dagmar Blaškovou, předčasně jej však ukončila domácí Aneta Kučerová, která jednoznačně přehrála Barču a pečetila domácí vítězství na 5:3.

SK Dobré – MK 5:3
Zdena Blašková 3, Aneta Kučerová 2 – Kristýna Mikulcová, Barbora Kapounová a Mitsuki Yoshida po 1

Podle očekávání se v Dobrém odehrála velmi vyrovnaná bitva. O vítězi tak rozhodovaly detaily, především pak lepší forma klíčových hráček.

Domácí odveta se hraje v neděli 14. dubna od 16:00 a kromě vlastního umění budeme znovu spoléhat také na podporu skvělých krumlovských příznivců.

#mkjede #playoff

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *