Letošní sezóna pomalu plyne do svého finále. V Extralize nám zbývají odehrát poslední tři utkání základní části. Už za tři dny se naposledy představíme v domácí herně- V pátek 9. února od 18:00 přivítáme devátý tým tabulky Hluk. Soupeři máme co vracet, na podzim jsme na Slovácku nečekaně ztratili body po porážce 4:6.

Základní část soutěže pak zakončíme venkovními duely v Nuslích a Břeclavi. Až do posledního kola budeme na dálku bojovat s Ostravou o konečné třetí místo zaručující výhodnější postavení pro play-off. K tomu, abychom soupeřky ze severu Moravy v tabulce předběhli však musíme nutně bodovat v Břeclavi a zároveň spoléhat na jejich zaváhání v některém ze závěrečných duelů proti Kyjovu, Dobrému či Hradci Králové. Držte palce!

Dvě vydařená utkání proti Hodonínu nás posunuly mezi elitní čtyři týmy letošního ročníku Superligy. Semifinálový los nám přiřknul favorita ze všech favoritů nejfavorizovanějšího. Chorvatský šampion Dr. Časl Zagreb prošel základní skupinou Superligy bez nejmenšího zaváhání. Nejsilnějšího soupeře maďarské Budaörsi přehrál dvakrát hladce 7:0. Podobně suverénně si Chorvatky počínají také v letošním ročníku Ligy mistrů. V základní skupině vyhrály všechna čtyři utkání při skóre 12:2, jednoznačně 3:0 zvítězily také v prvním čtvrtfinálovém utkání na stolech francouzského Lille. Bude to v úterý pořádná jízda…!

Hned dvě hráčky Záhřebu figurují v elitní desítce únorového světového žebříčku. Jedenadvacetiletá reprezentantka Hongkongu Doo Hoi Kem je aktuálně devátá, jen o jedno místo za ní zaostává třiatřicetiletá Li Jie reprezentující Nizozemí. Jako žebříčkově nejvýše postavená Evropanka právě obhajuje titul z evropského TOP 16, které v těchto dnech probíhá ve švýcarském Montreux. Trojkou Záhřebu je další naturalizovaná Číňanka, dvacátásedmá hráčka světa Yu Fu, která reprezentuje Portugalsko.
V týmu chorvatského mistra figurují další dvě čínské hráčky Sun Jiayi a Zhou Xintong, doplňují je mladé chorvatské reprezentantky Mirela Durak a Dorina Srebrnjak. Ať už hostující trenér sáhne po kterékoliv ze svých opor, jisté je, že nás čeká velmi silný protivník…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *