Výborný stolní tenis a napínavou podívanou přinesl druhý turnaj superligové skupiny B. Z úvodního měření sil jsme si z Bratislavy přivezli manko v podobě dvou vysokých porážek – 1:6 od maďarské juniorské reprezentace a 2:6 od týmu hrajícího pod hlavičkou ŠKST Bratislava. Oba naši soupeři v prvním vzájemném utkání remizovali. Karty tak byly rozdány předem – k postupu do semifinále nutně potřebujeme dvakrát zvítězit a zároveň doufat, že odvetný duel mezi Maďarkami a Bratislavou najde vítěze, v případě remízy bychom byli bez ohledu na výsledky našich utkání vyřazeni.

Oproti zářijovému turnaji jsme v naší sestavě udělali jednu změnu, Aničku Matějovskou nahradila naše čínská posila Liu Jing Xuan a domácí turnaj jsme odstartovali dobře. Nově složený debl Chernyavskaya/Liu v pěti setech udolal své maďarské sokyně a poslal nás do vedení. Xuan i přes vyrovnané průběhy jednotlivých setů měla své zápasy pod kontrolou, Katya byla v úvodu mírně nervózní, což se odrazilo v prohře s Orsolyou Fehér. V závěrečné dvouhře proti nejsilnější z Maďarek Leile Imre už to ale byl velmi dobrý výkon. Eliška Šedová, částečně dílem nachlazení, sice úplně nenavázala na výborný výkon z Lucemburska, přesto se postupně rozehrála a nakonec si připsala svůj premiérový superligový bod „podčarovou“ výhrou nad Helgou Dari.

MK – Maďarsko U23 6:3
Liu Jing Xuan 3, Katya Chernyavskaya 2, čtyřhra Liu/Chernyavskaya, Eliška Šedová 1 (sedmý pod čarou)

K dalšímu utkání nastoupily Maďarky proti celku z Bratislavy. V jeho sestavě se vedle břeclavské Leonie Hartbrich tentokrát objevily dvě kadetské reprezentantky Slovenska Dominika Wiltschková a Eliška Štullerová. Zdálo se, že pro silný maďarský tým bude tohle utkání formalitou. Nebylo. Slovenky vyhrály úvodní čtyřhru, další dva body přidala výhrami nad „svými“ Maďarka Hartbrich. Nečekanou zápletku pak přinesl kolaps Orsolye Fehér, která nejdříve podlehla v Superlize debutující Štullerové. Za stavu 4:4 se potom trápila také s druhým slovenským benjamínkem Wiltschkovou. Ztratila dvousetové vedení a rozhodující šestý bod nakonec vybojovala doslova v křeči. Pro nás likvidační remíza byla blízko, po infarktovém závěru si ale Maďarky zajistily první místo ve skupině a naše postupová šance žila dál.

Maďarsko U23 – ŠKST Bratislava 6:4
Leila Imre 3, Helga Dari 2, Orsolya Fehér 1 – Leonie Hartbrich 2, Eliška Štullerová 1, čtyřhra Hartbrich/Wiltschková

Pro závěrečný duel proti MK posílila slovenský tým česká reprezentantka Dana Čechová. Síla soupeře tak výrazně stoupla a dal se očekávat vyrovnaný boj. Již dopředu bylo zřejmé, že o výsledku utkání hodně napoví klíčové duely  – čtyřhra a souboj trojek obou týmů, tedy Šedová – Wiltschková. Oba tyto rozdílové zápasy jsme tentokrát zvládli. Byť především čtyřhra přinesla nervydrásající podívanou. Katya s Xuan neproměnily setboly v prvním ani druhém setu, následně odvrátily několik mečbolů a urvaly předlouhou třetí sadu. Od té chvíle měly mírně navrch a připsaly na naše konto důležitý první bod. Eliška potvrdila svůj výkonnostní růst a suverénně oplatila Wiltschkové zářijovou porážku z Bratislavy. Katya s Xuan si potom bez větších problémů poradily s Hartbrich a postupovou tečku následně udělala cennou výhrou nad Danou Čechovou nejlepší hráčka večera Katya.

MK – ŠKST Bratislava 6:2
Katya Chernyavskaya 3, Liu Jing Xuan a Eliška Šedová po 1, čtyřhra Liu/Chernyavskaya – Dana Čechová 2

Po dvou domácích výhrách jsme tak splnili cíl a postoupili do semifinále soutěže. V něm bychom se po Novém roce měli utkat s týmem SKST Hodonín, který vyhrál skupinu A. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří juniorské reprezentační výběry Maďarska a České republiky. Zápas o konečné páté místo pak čeká na oba slovenské zástupce – reprezentaci do 23ti let a ŠKST Bratislava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *