Po páteční remíze s Ostravou jsme v sobotu v podvečer přivítali další severomoravský tým z Havířova. Pátý tým loňského ročníku se v Moravském Krumlově představil v kompletní sestavě. Vedle obou hráček širšího reprezentačního kádru Kristýny Štefcové a Nikity Petrovové, byla připravena také Slovenka Natália Grigelová a juniorská reprezentantka Gabriela Štěpánová. V domácí sestavě tentokrát dostala větší prostor Barča Kapounová, naopak jen na lavičce zůstala Mitsuki Yoshida.

Právě Barča připsala první bod na domácí konto. S juniorkou Štěpánovou na něj potřebovala všech pět setů, v závěru už ale hru jasně kontrolovala. Na vedlejším stole však suverénně dominovali hosté. Konkrétně Kristýna Štefcová, která výborným podáním a příjmem úplně rozložila Katyinu protihru. Kristýna Mikulcová se v úvodu sezóny zatím stále hledá, světlé okamžiky střídají velké výpadky a v tomto duchu probíhal také její úvodní sobotní zápas proti Nikitě Petrovové. Po mizerném prvním setu, přišel výborný druhý. O celkovém neúspěchu pak rozhodla koncovka třetí sady, kterou pro sebe, stejně jako celý zápas, získala hostující hráčka. 1:2

Mnohem lépe se s hrou Petrovové dokázala vyrovnat Katya Chernyavskaya. S výjimkou prvního setu zápas kontrolovala a s přehledem srovnala skóre utkání. Do vedení nás mohla poslat Barča. Proti nejlepší hráčce soupeře Štefcové předvedla velmi dobrý výkon. Ve vyrovnané koncovce pátého setu měla nakonec přece jen navrch havířovská hráčka. Za několik minut ale bylo opět vyrovnáno. Kristýna s přehledem přehrála střídající Grigelovou a připsala na domácí konto třetí bod. 3:3

Mladé hráčky Havířova ale kousaly dál. Nikita Petrovová poměrně jasně porazila Barču. Souboj Kristýn přinesl nejatraktivnější podívanou večera, čtyři koncovky a bohužel pátý bod Havířova. Na druhém stole za domácí korigovala výhrou nad Grigelovou Katya. 4:5

Stejně jako v pátek jsme tak museli o remízu bojovat v závěrečné čtyřhře. Stejně jako v pátek do ní nastoupily Kristýna Mikulcová s Mitsuki Yoshida a stejně jako v pátek byly úspěšné. Také druhé utkání úvodního dvoukola tak skončilo v krumlovské sokolovně nerozhodně 5:5.

Extraliga teď bude mít takřka měsíční přestávku. Naše hráčky se představí 15. září na turnaji O pohár města Moravský Krumlov. V neděli 30. září pak předehrávají v Dobrém, o týden později je čeká další cesta na východ Čech, kdy se představí v Hradci Králové. Nejbližším domácím utkáním tak bude až říjnový turnaj skupiny poháru ETTU, který je na programu 20. – 21. října ve sportovní hale na Nádražní. #MKjede

TT Moravský Krumlov – SKST Baník Havířov 5:5