V domácí soutěži se rozjíždíme překvapivě pomalu a po polovině základní části nám patří až šesté místo. Do evropských poháru však děvčata vletěla jako uragán. V úvodním zápase třetího kola Europe Cupu v sobotu jsme rozdrtili lucemburské šampionky z Roodt/Syre jednoznačně 3:0 a vykročili za vítězstvím. K jistotě postupu do osmifinále druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže nám příští týden v Lucembursku stačí vyhrát pouhé dva sety.

Hosté se na jihu Moravy museli obejít bez své nejlepší hráčky Danielle Konsbück, která se zotavuje po operaci kyčle. V sestavě ji nahradila její sestra Christine. Ta však v úvodní dvouhře nestačila tempu a kvalitám domácí Ekateriny Chernyavské a po hladké třísetové výhře naší ruské opory jsme se ujali vedení. Druhý zápas večera byl o poznání vyrovnanější. Lucemburská reprezentantka Tessy Gonderinger sebrala Číňance Liu Jing Xuan set. Také druhá legionářka v našem dresu však svoji roli zvládla a vyhrála 3:1. Poslední třetí bod potom přidala Renata Štrbíková, která v nejatraktivnějším duelu sobotního programu přehrála Annick Stammet a v zaplněné krumlovské sokolovně propukla obrovská radost.

V případě postupu bychom v dalším kole narazily na lepšího z dvojice  G.D. do Centro Social do Juncal (POR) – CTT Tiege (BEL). První utkání vyhrály Portugalky 3:1.

Europe Cup ve stolním tenisu žen, 3.kolo:
TT Moravský Krumlov – DT Roodt-sur-Syre 3:0

Ekaterina Chernyavskaya – Christine Konsbrück 3:0 (11:3, 11:1, 11:2)
Liu Jing Xuan – Tessy Gonderinger 3:1 (11:6, 9:11, 11:8, 11:5)
Renata Štrbíková – Annick Stammet 3:0 (11:1, 11:6, 11:7)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *