V sobotu jsme navázali na výborný domácí výkon z minulého týdne a také v odvetě třetího kola Europe Cupu zvítězili v Lucembursku 3:0. Děvčata si tak zajistila postup mezi nejlepších osm družstev. V boji o postup do čtvrtfinále, v němž se k posledním čtyřem týmům přidají také čtyři nepostupující celky ze základních skupin Ligy mistrů, vyzveme portugalského mistra G.D. do Centro Social do Juncal. Na začátku prosince nás čeká dlouhá cesta na Azorské ostrovy.

Sobotní odveta v tisícovém městečku Roodt-sur-Syre vzdáleném asi 10km od hlavního města Luxembourgu, byla plně v režii Jihomoravanek a v mnohém připomínala úvodní vzájemný zápas z minulého týdne. V první dvouhře poměřila síly Katya Chernyavskaya s nejlepší domácí hráčkou Tessy Gonderinger. V napínavé koncovce třetí sady, za stavu 1:1 na sety zachovala více klidu, zvítězila 18:16 a převážila zápas i celé utkání na naši stranu. Už tento vyhraný set nám stačil k jistotě postupu, chtěli jsme ale také druhé utkání vyhrát.

A podařilo se. Katya zvládla na výbornou také závěr čtvrté sady a poslala svůj tým do vedení. Ve druhém zápase si svoji velkou a velmi vydařenou premiéru na evropské scéně připsala Eliška Šedová. Osmnáctiletá juniorka, která do Krumlova zamířila v letním přestupním období z Ústí nad Orlicí, v Extralize pravidelně nastupuje za rezervní tým MK. V základní sestavě prvního týmu pro sobotní duel v Lucembursku překvapivě nahradila zkušenou Renatu Štrbíkovou a nabídnuté šance se nezalekla. Po takřka bezchybném výkonu na hranici svých možností porazila domácí reprezentantku Annick Stammet a navýšila naše vedení na 2:0. Poslední třetí bod potom přidala o výhře nad Christine Konsbrück Liu Jing Xuan.

Čeká nás teď náročný listopadový program. Kromě extraligových duelů v Ostravě a Hodoníně se představíme také ve středoevropské Superlize. V úterý 19. listopadu od 18:00 v naší krumlovské sokolovně přivítáme reprezentační tým Maďarska do 23ti let, hned o den  později, netradičně už od 15:00 potom slovenský ŠKST Bratislava.

Do Vánoc je na programu také další kolo evropského poháru. O prvním prosincovém víkendu se Krumlovanky představí v portugalském Juncalu. Odveta V Moravském Krumlově je na programu v sobotu 14. prosince

sobota 9.11., Europe Cup ve stolním tenisu žen
DT Roodt-sur-Syre – TT Moravský Krumlov 0:3, první utkání 0:3, postupuje MK
Tessy Gonderinger – Ekaterina Chernyavskaya 1:3 (7:11, 11:6, 16:18 a 11:13)
Annick Stammet – Eliška Šedová 0:3 (7:11, 7:11 a 8:11)
Christine Konsbrück – Liu Jing Xuan 0:3 (9:11, 4:11 a 4:11)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *